Błędy, których należy unikać podczas przebudowy domu

Remonty w domu mogą być czasochłonne i kosztowne. Bez względu na to, czy wystrój Twojego domu się zestarzał, czy po prostu desperacko potrzebuje modernizacji, remonty domu mogą tchnąć nowe życie w Twój salon. Mimo to istnieje wiele błędów, których należy unikać podczas renowacji. Będziesz chciał uniknąć tych typowych błędów w renowacji domu, niezależnie od tego, czy robisz to sam, czy zatrudniasz profesjonalistę.

Wspaniałe, nierealne plany

Zanim przystąpisz do przebudowy, musisz wziąć pod uwagę nie tylko swoje pieniądze, ale także ilość czasu i wysiłku, jaki poświęcisz na projekt. Nawet jeśli zatrudnisz eksperta, musisz pomyśleć o tym, jak remont wpłynie na Twoje codzienne życie. Projekty domowe mogą szybko stać się zniechęcające dla majsterkowiczów zajmujących się pracą w pełnym wymiarze godzin i obowiązkami rodzinnymi. Podobnie, mając do czynienia z profesjonalistami, musisz zadbać o to, aby Twoja nieruchomość mogła być zamieszkana w trakcie remontu. Starannie zaplanuj swoje remonty i bądź realistą, jeśli chodzi o ilość czasu i pieniędzy, które możesz poświęcić na projekt.

Taniej

Nie ma nic złego w dążeniu do uzyskania jak największej wartości za swoje pieniądze. Jedną rzeczą jest odkrycie dobrej oferty na materiały i materiały do ​​renowacji, ale zupełnie inną jest kupowanie najtańszych rzeczy, jakie można znaleźć. Nie bez powodu materiały budowlane są wyceniane inaczej. Ogólnie rzecz biorąc, materiały wyższej jakości o większej trwałości są droższe. W rezultacie musisz stale dbać o to, aby kupować odpowiednie narzędzia i materiały do ​​pracy, w przeciwnym razie będziesz mieć problemy z renowacją w przyszłości.

Niedokładne pomiary

Będziesz musiał mierzyć pokoje, meble i zapasy kilka razy podczas każdej pracy w domu. Dokonywanie błędnych pomiarów, które są podstawą wyceny, cięcia i zarządzania materiałami i zasobami do przebudowy, jest jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez początkujących. Wykonaj dokładne pomiary i sprawdź je dwukrotnie, aby upewnić się, że są poprawne. W przeciwnym razie możesz odkryć, że zamówiłeś za dużo lub za mało materiału, że Twoje meble nie pasują do odnowionej przestrzeni i że masz inne problemy.

Wykonawcy do wynajęcia

Nawet jeśli jesteś osobą przydatną, prawie na pewno będziesz musiał zatrudnić wykonawców w pewnym momencie przebudowy, zwłaszcza jeśli pracujesz przy ogrzewaniu domu, hydraulikach lub systemach elektrycznych. Wykonawcy zawsze powinni być dokładnie sprawdzeni. Niewątpliwie będziesz chciał znaleźć ekonomicznego wykonawcę, ale będziesz też chciał wybrać kogoś niezawodnego i doświadczonego. Skonsultuj się z przyjaciółmi, współpracownikami i członkami rodziny, aby uzyskać zalecenia dotyczące wykonawców i zawsze poproś o wycenę i listę referencji od potencjalnych wykonawców.

Zezwolenia

Zezwolenia mogą być wymagane w zależności od miejsca zamieszkania i rodzaju przeprowadzanej renowacji. Przepisy różnią się w zależności od kraju, stanu czy prowincji. Ponadto, jeśli nie masz odpowiednich licencji, możesz mieć trudności ze sprzedażą domu. Zasadniczo nabywcy domów będą chcieli wiedzieć, że wszystkie remonty zostały zakończone zgodnie z przepisami budowlanymi.